prof. dr hab. Adam Mariański

Prowadzący

Doradca podatkowy; adwokat; partner zarządzający Kancelarii Mariański Group; profesor UŁa i Dyrektor Centrum Myśli Podatkowej Uczelni Łazarskiego. Członek rady nadzorczej polskiego oddziału International Fiscal Association (IFA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego (EATLP). Członek rady nadzorczej Polskiego Funduszu Rozwoju. Członek Kolegium Najwyższej Izby Kontroli, wcześniej Przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych V kadencji.

Uznany ekspert z zakresu prawa podatkowego, wielokrotnie wybierany najlepszym doradcą podatkowym w rankingach „Rzeczypospolitej”. Specjalizuje się w doradztwie prawnym i podatkowym dla przedsiębiorców, skupiającym się wokół zagadnień sukcesji podatkowej, podatków dochodowych, kontroli i postępowania podatkowego oraz planowania podatkowego. Uczestniczy w procedurach legislacyjnych, dotyczących prawa podatkowego, finansów publicznych oraz prawa gospodarczego. Autor ponad 250 publikacji.

Powszechnie rozpoznawany doradca polskich firm rodzinnych. Aktywnie uczestniczył w procesie ustanowienia fundacji rodzinnych w polskim porządku prawnym. Główny ekspert Senatu w procesach legislacyjnych dotyczących firm rodzinnych, w tym zwłaszcza fundacji rodzinnej.


Poznaj innych panelistów

Maciej Kokotek
Prowadzący

Politolog, absolwent WSMiP UŁ. Obroniona praca doktorska na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Naukowo specjalizuje się w rozwoju przedsiębiorczości. Pierwszy Dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w...

Adam Wojda
Uczestnik Panelu

przedsiębiorca, manager, twórca Grupy Pathfinder firm świadczących usługi z szeroko rozumianego obszaru HR (rekrutacje, praca tymczasowa, doradztwo, cudzoziemcy na rynku pracy). Jest entuzjastą nowoczesnego i podejścia do zarządzania...

Marcin Szymke
Uczestnik panelu

Nazywam się Marcin Szymke. Mam 45 lat. Jestem zgierzaninem. Tu się urodziłem, tu wychowałem, tu zdobywałem wykształcenie. Na co dzień od ponad 25 lat pracuję w branży budowlanej, obecnie na stanowisku dyrektora ds. jakości . Przez ten...