Janusz Piotrowski

Panelista


CEO Grupa Uni-Lex

  • Od ponad 9 lat związany z Grupą Uni-Lex, którą tworzy 6 spółek kapitałowych, specjalizujących się we wszechstronnej obsłudze prawnej, podatkowej i księgowej dużych przedsiębiorstw produkcyjnych (np. Phillips Lighting, Arix Polska), ale też klientów prowadzących rodzinny biznes, związanych ze stowarzyszeniem IFR. 
  • Od ponad 2 lat zarządza spółką D-Centa, która jest producentem, importerem i dystrybutorem suplementów diety, w tym także limitowanych edycji z półki premium.
  • Powołał do życia fundację Life Nature, propagującą świadomość zdrowego i zgodnego z naturą trybu życia, w każdym wieku. Jest jej dumnym prezesem. 
  • W ubiegłym roku przejął i kontynuuje działalność biura rachunkowego Saldo, dla którego brak sukcesji prawnej skutkowałby zamknięciem i zmarnowaniem ponad 27-letniego dorobku nie tylko działalności gospodarczej, ale i życia.
  • Z jego inicjatywy Grupa Uni-Lex przeciwdziała wykluczeniom społecznym przedsiębiorców z dysfunkcją słuchu, zapewniając im profesjonalną obsługę, min. zatrudniając specjalistów z niedosłuchem oraz tłumacza języka migowego. Jest to prawdopodobnie jedynym podmiotem tego typu w Polsce, świadczący tak szeroki zakres usług dla firm, w tym dla przedsiębiorczych osób głuchych i niedosłyszących. 
  • We wrześniu br. ruszył pilotażowy projekt Grupy Uni-Lex „Głusi w biznesie”, który adresowany jest do przedsiębiorczych osób z dysfunkcją słuchu. Wsparcie oferowane przez Grupę Uni-Lex ma na celu zapewnić lepszy start i rozwój firm osób głuchych i niedosłyszących.
  • Za dotychczasowe działania na rzecz osób niepełnosprawnych Grupa Uni-Lex otrzymała I miejsce i statuetkę na XVI Gali Regionalnej Konkursu Lodołamacze w kategorii: „Otwarty Rynek Pracy”. Podczas Ogólnopolskiej Gali Finałowej tego prestiżowego konkursu, na Zamku Królewskim w Warszawie, Grupa Uni-Lex otrzymała srebrny medal Lodołamacza.


Poznaj innych panelistów

Maciej Kokotek
Prelegent

Izba Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski Maciej Kokotek (Łódzki Dom Biznesu/IPPCP Zgierz). Politolog, absolwent WSMiP UŁ. Otwarty przewód doktorski na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Naukowo specjalizuje...

Mauricio Vargas Tapias
Prelegent

Baldor Consulting, w latach 1997-1999 radca handlowy ambasady Kolumbii w Polsce, konsultant, interim menager, expert w zakresie handlu międzynarodowego i new business development. 

Maciej Weśniuk
Prowadzący

Od ponad 10 lat związany z bankowością i sektorem finansowym jako pracownik i współpracownik. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze finansowej małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji w zakresie kredytów, pożyczek i...