O Forum

„Święto przedsiębiorców” – Zgierskie Forum Gospodarcze już po raz drugi


21 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. To święto wszystkich właścicieli firm, nie tylko tych największych. Szczególnie, że ogromna większość działających w Polsce przedsiębiorstw to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W naszym mieście przedstawiciele biznesu będą mogli uczcić swoje święto w niezwykłych okolicznościach - podczas Zgierskiego Forum Gospodarczego.
– Hasłem przewodnim tegorocznej edycji ZFG uczyniliśmy ryzyka i wyzwania dla polskiego biznesu – mówi Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. – Dramatyczne wydarzenia na arenie międzynarodowej, nowe skale podatkowe, sytuacja na rynkach – to ważne kwestie wymagające eksperckiego omówienia. Mam nadzieję, że wysoki merytoryczny poziom wydarzenia znacząco wpłynie na kondycję lokalnej przedsiębiorczości – dodaje gospodarz miasta.
 Bieżący rok kojarzyć się będzie przedsiębiorcom z: rewolucją podatkową, nowymi obowiązkami i regulacjami, ryzykiem kursowym, niepewną sytuacją na rynkach. Sprostanie wszystkim wymaganiom stawianym przez Polski Ład i zmieniającą się sytuację na świecie stanowi dla polskich przedsiębiorców ogromne wyzwanie. Stąd pomysł na podjęcie tych kwestii podczas Zgierskiego Forum Gospodarczego.
 Każdy przedsiębiorca, prowadząc swoją firmę, zdaje sobie sprawę, jak wiele zagrożeń może mieć wpływ na prowadzenie biznesu. Niestety z roku na rok potencjalnych przeciwności przybywa. Podczas ZFG organizatorzy m.in. poruszą tematy: cyberbezpieczeństwa w firmie, kryzysu na rynkach międzynarodowych, a także przeanalizują zmiany, jakie dokonały się w obliczu wojny w Ukrainie. Nie bez znaczenia dla przedsiębiorców pozostają zmiany wprowadzone przez Polski Ład, dlatego podczas trwania Forum poruszone zostaną zagadnienia dotyczące najnowszych zmian podatkowych, które będą obowiązywały od 1 lipca 2022r.

Czy bieżący rok może być dobry dla firm na początkowym etapie rozwoju? Podczas Zgierskiego Forum Gospodarczego na to i wiele innych kluczowych pytań postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście.


Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Rajmund Rembieliński - konkurs 13.09.2021 07:15 docx 14,54 KB 13
2 Stary Młyn kulturalne serce miasta 13.09.2021 07:16 docx 13,35 KB 16